הטיפול בקליניקה

הטיפול הנטורופתי בקליניקה, בפוריות האישה ובקשיים בכניסה להריון מתמקד בעבודה על מכלול הגורמים היכולים להוות סיבה לקושי להרות אצל האישה. כשהטיפול מותאם ספציפית לכל אישה בהתייחסות לאבחנות רפואיות ולאבחנות שעולות לאחר אבחון מעמיק שעוברת בקליניקה.
הטיפול משלב עבודה הן על הגוף והן על הנפש להבאה לאיזון אופטימאלי עד כמה שניתן שיאפשר את ההתעברות המיוחלת.

זה לא סוד והדברים ידועים היטב גם לרפואה, שטיפולי פוריות הורמונאליים למינהם טומנים בחובם סיכונים לא מעטים עבור גוף האישה.
עומס על הכבד והחלשת מערכות הגוף, עלייה בסיכון לסרטנים גניקולוגיים, פגיעה בעובי רירית הרחם, הפחתת הרזרבה השחלתית,
גירוי יתר שחלתי ויצירת  ציסטות, הפרת איזון מערכת העיכול וכתוצאה מכך פגיעה ביכולת הגוף לספוג את רכיבי התזונה ולהזין את תאיו בצורה תקינה (כך שגם ייצור ההורמונים ואיכות הביציות נפגעים בעקיפין) , הם רק חלק מהסיכונים המאפיינים את טיפולי הפוריות. מעבר לסיכונים, הטיפולים מלווים בתופעות לוואי קשות כגון: נפיחות וכאבים, בעיות עיכול, נדודי שינה וסיוטים, כאבי ראש, מחזורי וסת קשים ועוד.

הטיפול הנטורופתי בקליניקה מהווה טיפול משלים תומך ומשפר את תוצאות הטיפול ההורמונאלי (הזרעה, הפרייה חוץ-גופית), כך שאישה שעוברת אותו במקביל לטיפולי הפוריות, עשויה להמנע מלהכנס למסכת ארוכה של טיפולים הורמונאליים רבים! ויכול להוות חלופה טבעית מדהימה בעוצמתה ויעילותה לטיפולי הפוריות ההורמונאליים לנשים שמעוניינות לנסות להרות טבעי ולא להכנס לנטילת הורמונים, הטיפול הנטורופתי , אינו גורם לגוף לייצר ביציות שלא בדרך הטבעית לו, לא מכניס לגוף הורמונים סינטטיים הגורמים לו להפסיק לייצר את ההורמונים הטבעיים שלו וכך מונע הפרת איזון כללי של הגוף ושל תפקוד מערכותיו, הוא אינו מלווה בתופעות לוואי אלא להיפך משפר את התחושה הכללית, מעלה רמות עירנות וחיוניות, מפחית רמות מתח ועומס מהגוף והנפש ומאפשר לגוף לחזור לאיזון הטבעי שלו שיסייע בכניסה להריון והחשוב מכל הטיפול ימנע את כל הסיכונים הכרוכים בטיפולים ההורמונאליים. אולם לאילו שמעוניינים להמשיך עם טיפולי הפוריות ההורמונאליים, הטיפול הניתן בקליניקה בהחלט יכול להשתלב עם מגוון הטיפולים הקונבנציונאליים ולשפר את תוצאותיהם בצורה משמעותית!!
אופי ומהות הטיפול המקיף אותו פיתחה שירלי תדהר על בסיס ניסיונה והצלחותיה עם מטופלים רבים, יכול בהחלט לקצר את משך הנסיונות / הטיפולים בדרך להריון הנכסף ולחסוך סבל פיזי , נפשי והוצאות כספיות מרובות על טיפולים ארוכים.

למי מומלץ הטיפול?

הטיפול מומלץ מאד למעשה לכל אישה הרוצה להכנס להריון!
וכמו כן:

  • לנשים המעוניינות לנקות ולאזן את הגוף טרם הנסיונות להרות, אחרי שנים של שימוש בגלולות למניעת הריון.
  • לנשים שנתקלו בקושי להרות באופן ספונטני, אך לא מוכנות להתחיל עדיין עם טיפולים הורמונאליים ומעדיפות להכנס להריון בצורה טבעית ובטוחה יותר.
  • לנשים שעוברות טיפולי פוריות ללא הצלחה ומעוניינות לעשות הפסקה בטיפולים.
  • לנשים שעוברות טיפולי פוריות – הטיפול הנטורופתי משתלב יחד עם הטיפול ההורמונאלי (הזרעה, IVF, מיקרומניפולציה), אינו מתנגש או מפריע לו , היות ולא עובד במנגנונים בהן עובדות התרופות. הטיפול בקליניקה תומך בטיפולי הפוריות ,
    מונע את תופעות הלוואי הנילוות להם ומשפר ומעצים את תוצאותיהם בצורה ניכרת!.
מה כולל הטיפול?

הטיפול בקליניקה הוא למעשה תמהיל טיפולי שפותח על בסיס ניסיון קליני
והצלחות טיפוליות וייחודו הוא בשילוב של כמה כלים טיפוליים העובדים יחד
בסינרגיזם בינהם ומביאים לאיזון תפקודי הגוף בכלל ותפקוד מערכת הרבייה
והמערכת ההורמונאלית הנשית בפרט.
התמהיל הטיפולי מתבסס על החלוקה הבאה: 40% תזונה טבעית,
30% טיפול בתוספים – תוספי תזונה, הומוטוקסיקולוגיה או צמחי מרפא
ו-30% טיפול ברפלקסולוגיה. כשלחלק מהמטופלות מומלץ גם להוסיף טיפול
בפרחי באך, לתמיכה בפן הנפשי-רגשי.

תזונה טבעית
הבסיס הטיפולי בבעיות פריון! התאמת תזונת ניקוי לאיזון הגוף ולהעצמת תפקודיו. תזונת ניקוי בין השאר, מעודדת סילוק
של עודף תרופות הורמונאליות המצטברות בגוף, עקב טיפולי פוריות ממושכים וכך תורמת לחיזוק הגוף והגברת יכולת תגובה טובה שלו לטיפולים העתידיים.

טיפול בתוספים
תוספי תזונה - התאמה אישית של תוספי תזונה למילוי חסרים קיימים, הכנה וחיזוק הגוף לקראת הריון, תמיכה במהלך טיפולים הורמונאליים, איזון הגוף ושיפור תפקודיו.

הומוטוקסיקולוגיה (הומיאופתיה מודרנית) - עובדת ספציפית על הגורמים הפיזיולוגיים (הפרעות בביוץ, שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, בעיות בהשתרשות ברחם וכד') מסייעת בניקוז עודף הורמונים, רעלנים ופסולת מהגוף באמצעות עבודה ישירה על אברי ההפרשה העיקריים בגוף : הכבד, כיס מרה, מע' השתן, מע' העיכול והלימפה ומביאה לשיפור ניכר בתפקודי איברי הרבייה והמע' ההורמונאלית.

צמחי מרפא – טיפול באמצעות צמחי מרפא מערביים, בגורמים השונים לבעיית הפריון: שחלות פוליציסטיות, חוסר איזון הורמונאלי כללי, בעיה בהשתרשות ברחם, סירקולציה לקויה, מתח נפשי, קנדידה במע' העיכול ועוד והשבת האיזון לגוף ולנפש.
הטיפול כולל הרכבי צמחים המותאמים באופן אישי לכל מטופלת בחליטה, פורמולות במיצוי אלכוהולי או בכמוסות.

טיפול ברפלקסולוגיה
הטיפול הרפלקסולוגי עובד בשני מישורים: במישור הפיזי – עובד ספציפית על השבת האיזון התפקודי של אברי ומערכות הגוף המשפיעים וקשורים ביכולת ההתעברות של האישה בינהן: המערכת ההורמונאלית, אברי הרבייה, מערכת העיכול בדגש על תמיכה בכבד המסלק ומנקה רעלים מן הגוף, מערכת הלימפה, מערכת לב וכלי דם הקשורה בסירקולציית הדם שחשובה להזנת אברי האגן ובייחוד הרחם בתהליך הכניסה להריון ועוד.
במישור הנפשי – הטיפול מאזן את מערכת העצבים, תומך בבלוטת האדרנל "שמתעייפת" במצבי סטרס מתמשכים וקשורה לייצור הורמונים חשובים לתהליך הרבייה, מפחית מתחים ומאד מרגיע.

פרחי באך
תמציות פרחי באך עובדות על הפן הרגשי-נפשי ומסייעות למטופלת להתמודד ביתר קלות עם בעיית הפריון והנסיונות להרות.
הטיפולים ההורמונאליים הקשים, הציפיות, האכזבות, החששות והפחדים, המתח וטחינת המחשבות הבלתי פוסקת סביב הנושא, הינם חלק בלתי נפרד מהתהליך ומהמציאות בהם נמצאים זוגות רבים המנסים להרות ללא הצלחה.
ישנן נשים שאצלן מתחים, חששות ופחדים , בעיה רגשית כזו או אחרת , אפילו כאלה שאינן מודעות להם , מהווים את הסיבה הראשונית לקושי בכניסה להריון.
כל תמצית או שילוב של כמה תמציות, עובד על פן רגשי אחר שבא לידי ביטוי: פחד, תסכול, חוסר ביטחון, כעסים, ייאוש וחוסר תקווה, חוסר אופטימיות ועוד. התמציות מאד מרגיעות ומחזקות, מאפשרות להשתחרר מחסימות, מפחדים וחרדות, מעודדות ופותחות אופטימיות ומהוות טיפול תומך, משלים ומאד משמעותי לתהליך הדורש כל כך הרבה כוחות נפש שלעתים מתקשים למצוא אותם בתוך כל המערבולת הרגשית שנוצרת במהלך טיפולי הפוריות.

יתרונות הטיפול המשולב

ü חיזוק מערכות הגוף לשיפור עמידותו ותגובתו לטיפולים ההורמונאליים.
ü איזון הורמונאלי לשיפור תפקוד מערכת הרבייה וליצירת זקיקים רבים יותר.
ü הטבת התפקוד השחלתי - לשיפור תהליך גדילת הזקיקים והבשלתם לביציות.
ü הזרמת דם לרחם ובכך שיפור איכות ועובי הרירית.
ü חיזוק הרחם והכנתו לקליטה טובה יותר של העוברים.
ü הפחתת מצבי סטרס ואיזון רגשי – נפשי.
ü הפחתת תופעות הלוואי של טיפולי הפוריות בצורה משמעותית.

הפגישות הטיפוליות בקליניקה
הפגישה הראשונה בקליניקה, היא פגישה של תשאול ואבחון מעמיק שעל פיו נקבעת התוכנית הטיפולית בהמשך.
הפגישה השניה היא פגישה שבה נפרשת התוכנית והאסטרטגיה הטיפולית בפני המטופלת ומתחילים בה את הטיפול התזונתי.
הפגישות הבאות משלבות בהדרגה את שאר הכלים הטיפוליים מעבר לתזונה וכוללות מפגש אחת לשבוע בממוצע, של טיפול רפלקסולוגי ומעקב.
     

 

שירלי תדהר נטורופתיה N.D ורפלקסולוגיה | התמחות בפוריות האישה והגבר וגניקולוגיה | נייד: 052-3406127  דוא"ל: info@shirleytidhar.co.il

 

Shirley Tidhar. All Rights Reserved © 2010

בניית אתרים: shulman4u

דף הבית | אודותיי | מהי נטורופתיה | שיטות הטיפול | פוריות האישה | פוריות הגבר | טיפול טבעי בנשים | נטורופתיה ובעיות פוריות | טיפולים נוספים בקליניקה | שאלות נפוצות | מאמרים ומחקרים | מכתבי תודה | קישורים | צור קשר